Aise123
Pytanie od Aise123 14 styczeń 2014
Poleć na :
  • Nasza Klasa

Jaką rase psa mam sobie kupić?

Odpowiedzi

19 pomocnych odpowiedzi poniżej
Grzybowa
  • Grzybowa odpowiedziała 24 styczeń 2014

To zależy jakie masz warunki mieszkaniowe i ile czasu na to, by poświęcić go zwierzakowi

Dus_Ka
  • Dus_Ka odpowiedziała 14 styczeń 2014

Owczarka niemiekiego ja już mam 2 i jestem bardzo zadowolona. Jest to rasa która lubi dzieci i dorosłych i bawić się, ale również gdy trzeba obroni. Łatwo jest też te psy tresować ;p Zachęcam

ja z dużych psów wybrałabym labradora a z małych jorka lub malatyńczyka ale zdecydowanie polecam żebyś wziął psa schroniska :)

wiki_sweet

CAVAPOO:
Mały przyjazny piesek. Jest to mieszanka king charles spaniel oraz mini pudell.
zamiast sierści ma włos. Który czeba codziennie czesać ale jest piękny.aSą to spokojne pieski. Malo jedzą malo wymagają!!

Moonsee
  • Moonsee odpowiedziała 23 marzec 2014

Wszystko zależy od Twoich upodobań i możliwości. Jeśli mieszkasz w bloku/ kamienicy, to najlepsze będą psy małe i średniej wielkości. Cocker spaniel jest dobry dla osób mieszkających w bloku, średnio wymagający, jeśli chodzi o ruch, szybko się uczy i jest przyjazny w stosunku do innych zwierząt. Nie jest jednak polecany dla osób z małymi dziećmi. Wtedy lepsze będzie chociażby mops, który również jest psem przyjaznym dla innych zwierząt i ludzi. Ponadto jest idealnym wyborem dla osób z małymi dziećmi, łatwo się uczy, nie wymaga dużo ruchu, niskie są jego koszty utrzymania i nadaje się do mieszkania w bloku. Podobnie buldog francuski.

Jeśli zastanawiasz się nad rasą beagle, to polecana jest osobom w bloku, ale pod warunkiem zapewnienia mu dużej ilości ruchu, gdyż jest to rasa myśliwska. Ogólnie jest to przyjazna rasa, ale nie jest polecana dla osób z małymi dziećmi.

Labradory mają łagodne usposobienie, są przyjazne dla innych zwierząt, szybko się uczą i mogą mieszkać w bloku, pod warunkiem możliwości wybiegania się. Są też dosyć łatwe w utrzymaniu.

Wszystko zależy, czy szukasz psa do bloku czy do domu z ogrodem, małego czy dużego. Za mało jest podanych kryteriów, które pozwoliłyby pomóc Ci w wyborze. Jeśli zaś chodzi o same upodobania ludzkie do różnych psów, to wiadomo - każdemu podoba się coś innego.

Ja osobiście poleciłabym Jack Russell Terriera, który jest małym (5-6 kg), pogodnym, bardzo towarzyskim pieskiem, przyjaznym również dla dzieci, szybko uczącym się, o niskich kosztach utrzymania, ale wymagającym dużej aktywności ruchowej. Te psy są idealne dla osób kochających psy i lubiące z nimi spędzać dużo czasu. Raczej nie są to psy dla emerytów, za to w domu z dziećmi sprawdzają się doskonale. Nie znoszą nudy, w każdej chwili gotowe do zabawy i działania. Sprawdzają się w psich sportach. Uczą się chętnie i szybko, ale od szczenięcia należy je traktować poważnie i postępować z nim konsekwentnie.

Kicak2302

weź psa ze schroniska ... uratujesz go i na pewno bedzie wspanialym przyjacielem ;P

wigusia
  • wigusia odpowiedziała 22 marzec 2014

maltańczyka☺

lusiaa...

Jeśli mieszkasz w bloku to radzę yorka , a jeżeli w domu labradora

Ja polecam ( jeśli masz dom z ogrodem) rottweilera, a jak w bloku, to jamniczka ;)

gosiaczekMSP

jakiegoś szczeniaka

Ignis
  • Ignis odpowiedziała 25 styczeń 2014

A jaką tylko chcesz. :) Tylko trzeba patrzeć czy Cię stać na utrzymanie tego psa, jakie masz warunki mieszkaniowe, ile masz czasu wolnego każdego dnia itp..Każda rasa psa ma inne zapotrzebowania.

klaudia_133

Owczarek niemiecki lub york sama mam te rasy psów wiec polecam ;)

ja bym radziła:wilczura,haskiego,owczarka koli i niemieckiego,labladora,goldena retrivera albo jakiegoś małego pas np.jorkisza,jamnika lub po prostu kundelka

Haru
  • Haru odpowiedział 22 styczeń 2014

Duze Lablador - husky
male york shitsu

Loo
  • Loo odpowiedziała 22 styczeń 2014

Eee skad mam wiedziec jakie psy lubisz? Male, duze.. no bez jaaaj.