Rageman98
Pytanie od Rageman98 04 January 2014
Poleć na :
  • Nasza Klasa

Dlaczego chomik mnie gryzie? Jak wkładam rękę do klatki, to chomik (syryjski) ostrożnie się zbliża do mojej ręki i chce mnie ugryźć.

Odpowiedzi

5 pomocnych odpowiedzi poniżej

Bo jest głupi.. Miałam 3 chomiki i to już są takie gryzonie ;)

Chomiki to dzikie zwierzęta, nie da się ich udomowić, miałam 2, i poprostu myśli, że twój palec to coś do zjedzenia

Moniik_
  • Moniik_ odpowiedziała 06 January 2014

Różnie to bywa. Chomik może być do ciebie jeszcze nieprzyzwyczajony, z drugiej strony może po prostu pilnować swojego terytorium. Ile go już masz?

sweetasna112

Mozliwe ze chomik ma juz taki charaakyer a moze jakies wydarzenia z przeszlosci to sprawily ? Staraj sie mu o tej samej godz regularnie wkladac do klatki jakis olowek ( jesli nie chcesz miec pogryzionego palca zdespeeiqany gryzin potrafi chyba ugryzv nawet do kosci i machaj tam troszke tym olowkiem , delikatnie dotykaj chomika mam nadzieje ze pomoglam. W razie pytan smialo pisac :) a i poswiecaj mu troxhe wiecej czasu, dawaj snakolyki , zbuduj zaufanue ;)

MJmonia20

Byćmoże poświęcarz mu za mało czasu ,denerwujesz go (np.popychasz go,nawet całkiem przypadkowo),lub nie wykonujesz jego rozkazów to całkiem poważnie jest coś takiego jak chomicza mowa tam przeczytasz o wszystkim Chomik # Chomicza mowa Chomiki. Mowa chomicza Chomicza mowa - KiG - Króliki i Gryzonie